RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL SNIPER X F4-3600C19D-32GSXWB

  • Производител: G.SKILL
  • Гаранција: 1800 дена

5,170.00 ден

Опис

РАМ МЕМОРИЈА

Memory Type
DDR4
Capacity
32GB (16GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Tested Speed (XMP/EXPO)
3600 MT/s
Tested Latency (XMP/EXPO)
19-20-20-40
Tested Voltage (XMP/EXPO)
1.35V
Registered/Unbuffered
Unbuffered
Error Checking (ECC)
Non-ECC
SPD Speed (Default)
2133 MT/s
SPD Voltage (Default)
1.20V
Fan Included
No
Features
Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready

Дополнителни информации
Brand

G.SKILL

БРЗИНА

DDR4

ОЦЕНА (0)
0 reviews
0
0
0
0
0

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “RAM DDR4 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL SNIPER X F4-3600C19D-32GSXWB”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5