ATROX КОНФИГУРАЦИЈА – i7 14700K – RTX 4070 Super, G.SKILL DDR5 32GB 6000MHz , MSI PRO Z790-P WiFi

  • Производител: HIVETEC
  • Гаранција: Секој производ посебна гаранција
(1 Оцена на корисник)

126,700.00 ден

Опис

HIVETEC КОНФИГУРАЦИЈА 🔥

ПРОЦЕСОР Intel I7 14700K ✅
 
МАТИЧНА ПЛОЧА MSI PRO Z790-P WIFI 6E DDR5 ✅
 
ГРАФИЧКА КАРТА MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12GB VENTUS 2X OC ✅
 
РАМ МЕМОРИЈА DDR5 32GB(2x16GB) 6000MHz CL36 G.SKILL Trident Z5 RGB ✅
 
ДИСК SAMSUNG 1TB SSD 980 Pro ✅
 
НАПОЈУВАЊЕ 750W BE QUIET! STRAIGHT POWER 12 w/PCIe 5.0, 80 Plus PLATINUM FULL MODULAR ✅
 
КУЌИШТЕ ATX Mid Tower Case NZXT H5 Flow White ✅
 
ЛАДЕЊЕ COOLERS CPU AIO NZXT Kraken 240 RGB ✅
 
 
 
ОЦЕНА (1)
5
1 отцени
1
0
0
0
0

1 преглед за ATROX КОНФИГУРАЦИЈА – i7 14700K – RTX 4070 Super, G.SKILL DDR5 32GB 6000MHz , MSI PRO Z790-P WiFi

Избриши Филтер
  1. Дмитро

    Вредност
    Издржливост
    Брзина на испорака

    Одлична конфигурација за ‘стари’ гејмери, кои сè уште сакаат да уживаат во играњето, но животот вели дека си престар за да бидеш киберспортист 😀
    Го купив овој компјутер и сум многу задоволен, во моите омилени игри имам максимален FPS, работата оди одлично.
    Но најважното е дека тимот на Hivetec.mk направил одлична работа.
    Го добив мојот компјутер ‘под клуч’ на третиот ден по нарачката и сè работи како часовник!

    0
    0
Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5